Eksport wodoru pomoże wzmocnić ukraińską gospodarkę i bezpieczeństwo energetyczne UE - Bezus

Eksport wodoru pomoże wzmocnić ukraińską gospodarkę i bezpieczeństwo energetyczne UE - Bezus

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Eksport wodoru pomoże wzmocnić rozwój krajowego biznesu, jego promocję na rynku zewnętrznym, a także pomoże UE zmniejszyć zależność od rosyjskiego gazu.

Opinię tę wyraził szef Państwowej Agencji ds. Efektywności Energetycznej i Oszczędności Energii Ukrainy Walerij Bezus, informuje Ukrinform, powołując się na służbę prasową agencji.

„Rozważamy rozwój gospodarki wodorowej z pragmatycznego punktu widzenia, analizując możliwości reindustrializacji Ukrainy i kładąc podwaliny pod wypełnienie jej zobowiązań w zakresie dekarbonizacji gospodarki. Biorąc pod uwagę status Ukrainy jako kandydata do członkostwa w UE, pragmatyczne zainteresowanie obejmuje zdolność do zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego UE” – powiedział.

Wyjaśnił, że kwestia eksportu wodoru wynika nie tylko z punktu widzenia wzmocnienia rozwoju krajowego biznesu, jego promocji na rynek zagraniczny, ale także możliwości pomocy UE w pozbyciu się uzależnienia od gazu ziemnego sprowadzanego z rosji.

Bezus dodał, że agencja obecnie aktywnie pracuje nad stworzeniem jednej platformy wydawania gwarancji pochodzenia dla wszystkich rodzajów energii odnawialnej, w tym gazów odnawialnych.

Jak wcześniej informowaliśmy, Komisja Europejska przedstawiła propozycje szybkiego pozbycia się uzależnienia UE od rosyjskiego importu surowców energetycznych, w tym poprawę efektywności energetycznej, dywersyfikację źródeł i ogromne inwestycje w rozwój odnawialnych źródeł energii.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-