Pomoc zagraniczna dla Ukrainy potroiła się w czerwcu - poseł

Pomoc zagraniczna dla Ukrainy potroiła się w czerwcu - poseł

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W czerwcu budżet państwa otrzymał już 87,5 mld UAH z pomocy zagranicznej, czyli 3 razy więcej niż miesiąc temu.

Jarosław Zelezniak, pierwszy zastępca przewodniczącego sejmowej komisji ds. Finansów, Polityki Podatkowej i Celnej, ogłosił to w Telegramie.

Przypomniał, że w maju wpływy finansowe od partnerów wyniosły 28 mld UAH.

„Najprawdopodobniej czerwiec będzie pierwszym miesiącem wojny, w którym pomoc zewnętrzna ze strony partnerów w końcu wniesie więcej do budżetu niż wpływy z podatków” – zasugerował poseł.

Jak podawał Ukrinform, Ukraina otrzymała od Stanów Zjednoczonych pierwszą dotację w wysokości 1,3 mld USD w ramach 7,5 mld USD pakietu finansowania budżetu państwa.

Uwzględniając tę ​​transzę, wskaźnik pomocy zewnętrznej dla budżetu do ostatecznych wyników czerwca wyniesie 126,5 mld UAH

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-