UE uruchomiła platformę handlową dla eksportu ukraińskiego zboża

UE uruchomiła platformę handlową dla eksportu ukraińskiego zboża

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Komisja Europejska wraz z V_labs i Rail Cargo Group uruchomiła platformę handlową Grainlane dla zboża, która pomoże zoptymalizować eksport zboża z Ukrainy do krajów członkowskich UE.

Donosi o tym strona internetowa Rady Najwyższej, informuje Ukrinform.

„Platforma została stworzona w celu sprzedaży i zakupu produktów rolnych oraz wzmocnienia kontaktów między przedstawicielami europejskiej logistyki a ukraińskimi handlowcami i rolnikami na poziomie międzynarodowym” – głosi komunikat.

Cechą platformy jest to, że jednocześnie będą na niej umieszczane zapytania handlowe i transportowe, co powinno ułatwić proces organizacji dostaw eksportowych. Dzięki temu przedstawiciele europejskiej logistyki będą mogli rozwiązywać problemy organizacyjne z ukraińskimi partnerami. Ci ostatni będą mogli za pomocą kilku kliknięć znaleźć partnerów do eksportu swoich produktów, a także nowe rozwiązania logistyczne.

„Dotyczy to zwłaszcza eksportu zboża z Ukrainy transportem lądowym, ponieważ powstaną nowe relacje biznesowe i łańcuchy dostaw. Taki mechanizm powinien przyspieszyć proces dopasowywania szans między podażą a popytem. Jednocześnie pełna przejrzystość podaży i popytu oraz optymalna logistyka produktów jest gwarantowana” - podkreślono w komunikacie.

Jeśli platforma Grainlane będzie szeroko wykorzystana wśród przedstawicieli ukraińskich handlowców i rolników, zostaną do niej dodane dodatkowe funkcje, takie jak specyfikacja przejścia granicznego czy baza danych o zapotrzebowaniu na logistykę krótkoterminową.

Jak podawał Ukrinform, Ukraina stopniowo zwiększa eksport zboża. Od początku roku gospodarczego 2021/2022 Ukraina wyeksportowała już 47,8 mln ton zbóż i roślin strączkowych, czyli o 10% więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku gospodarczego.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-