Ukraina i Stany Zjednoczone podpisały memorandum o współpracy transportowej

Ukraina i Stany Zjednoczone podpisały memorandum o współpracy transportowej

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Ukraina pogłębiła współpracę ze Stanami Zjednoczonymi w zakresie odbudowy infrastruktury, podpisując Memorandum o współpracy transportowej.

Poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Infrastruktury Ukrainy na Facebooku, informuje Ukrinform.

„Jesteśmy szczerze wdzięczni naszym amerykańskim kolegom za stałe i konsekwentne wsparcie naszego kraju, w szczególności w rozwoju jego infrastruktury. Amerykańscy partnerzy są aktywnie zaangażowani w rozwój projektu obwodnicy Kijowa, dostarczają Ukrzaliznytcy nowoczesne lokomotywy spalinowe General Electric, a amerykańscy przewoźnicy morscy współpracują z ukraińskimi portami. Dziś możemy mówić o podpisaniu Memorandum jako o kolejnym dowodzie przyjaznych stosunków między Stanami Zjednoczonymi a Ukrainą, co jeszcze bardziej pogłębi współpracę obu państw” – czytamy w komunikacie.

Przewiduje się, że w ramach podpisanego dokumentu, do 2030 r. nastąpi modernizacja taboru lokomotyw i wagonów, powstanie system szybkiej komunikacji kolejowej między dużymi miastami oraz poprawiona zostanie infrastruktura kolejowa, zwłaszcza w dużych miastach.

Jak zauważył minister infrastruktury Aleksander Kubakow, wśród priorytetów pozostają projekty modernizacji istniejących dróg i instalacji na nich automatycznych stanowisk ważenia.

Memorandum potwierdza również w szczególności intencje stron do kontynuowania ścisłej współpracy w zakresie bezpieczeństwa przestrzeni powietrznej i bezpiecznego funkcjonowania lotnictwa cywilnego.

Jak informowaliśmy, w wyniku działań wojennych na Ukrainie zniszczono 23000 km dróg i około 300 obiektów drogowych. Obecnie na zniszczonych przez rosyjską inwazję drogach trwają aktywne prace renowacyjne, część dróg i skrzyżowań jest już otwarta dla ruchu.

Jak informowaliśmy, 24 lutego rosyjski prezydent putin zapowiedział inwazję na Ukrainę na pełną skalę. Wojska rosyjskie niszczą obiekty infrastrukturalne, przeprowadzając zmasowany ostrzał osiedli

ukraińskich miast i wsi przy użyciu artylerii, systemów rakietowych i rakiet balistycznych. Siły Zbrojne Ukrainy, Gwardia Narodowa, Wojska Obrony Terytorialnej i cały naród ukraiński stawiają bohaterski opór wojskom rosyjskim i zadają im ciężkie straty.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-