Zełenski omówił z szefem MFW potrzeby finansowe Ukrainy

Zełenski omówił z szefem MFW potrzeby finansowe Ukrainy

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Prezydent Wołodymyr Zełenskij omówił z Dyrektor Zarządzającą Międzynarodowego Funduszu Walutowego Kristaliną Georgiewą kwestie finansowego wsparcia ukraińskiej gospodarki.

Szef państwa poinformował o tym na Twitterze, donosi Ukrinform.

„Kontynuowałem dialog z dyrektor zarządzającą MFW Kristaliną Georgievą. Dyskutowaliśmy o potrzebie wsparcia finansowego dla ukraińskiej gospodarki. MFW jest naszym ważnym partnerem. Z niecierpliwością czekamy na dalszą owocną wspólną pracę na rzecz wsparcia stabilności finansowej Ukrainy” – powiedział Zełenski.

Jak informowaliśmy, podczas wiosennych posiedzeń MFW i Banku Światowego Ministerstwo Finansów zaoferowało partnerom międzynarodowym kilka opcji wsparcia finansowego dla Ukrainy, w szczególności administracyjne konto specjalne MFW do kredytowania środków z krajów-darczyńców i poprzez świat Bankowy fundusz powierniczy. Zdaniem ministra finansów Siergieja Marczenko ważne jest, aby Ukraina otrzymała pomoc w formie grantów, gdyż pozwoli to na utrzymanie bezpieczeństwa zadłużenia na odpowiednim poziomie.

Jak informowaliśmy, 24 lutego rosyjski prezydent putin zapowiedział inwazję na Ukrainę na pełną skalę. Wojska rosyjskie niszczą obiekty infrastrukturalne, przeprowadzając zmasowany ostrzał osiedli ukraińskich miast i wsi przy użyciu artylerii, systemów rakietowych i rakiet balistycznych. Siły Zbrojne Ukrainy, Gwardia Narodowa, Wojska Obrony Terytorialnej i cały naród ukraiński stawiają bohaterski opór wojskom rosyjskim i zadają im ciężkie straty.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-