Zełenski omówił z szefem MFW potrzeby finansowe Ukrainy

Zełenski omówił z szefem MFW potrzeby finansowe Ukrainy

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Prezydent Wołodymyr Zełenskij omówił z Dyrektor Zarządzającą Międzynarodowego Funduszu Walutowego Kristaliną Georgiewą kwestie finansowego wsparcia ukraińskiej gospodarki.

Szef państwa poinformował o tym na Twitterze, donosi Ukrinform.

„Kontynuowałem dialog z dyrektor zarządzającą MFW Kristaliną Georgievą. Dyskutowaliśmy o potrzebie wsparcia finansowego dla ukraińskiej gospodarki. MFW jest naszym ważnym partnerem. Z niecierpliwością czekamy na dalszą owocną wspólną pracę na rzecz wsparcia stabilności finansowej Ukrainy” – powiedział Zełenski.

Jak informowaliśmy, podczas wiosennych posiedzeń MFW i Banku Światowego Ministerstwo Finansów zaoferowało partnerom międzynarodowym kilka opcji wsparcia finansowego dla Ukrainy, w szczególności administracyjne konto specjalne MFW do kredytowania środków z krajów-darczyńców i poprzez świat Bankowy fundusz powierniczy. Zdaniem ministra finansów Siergieja Marczenko ważne jest, aby Ukraina otrzymała pomoc w formie grantów, gdyż pozwoli to na utrzymanie bezpieczeństwa zadłużenia na odpowiednim poziomie.

Jak informowaliśmy, 24 lutego rosyjski prezydent putin zapowiedział inwazję na Ukrainę na pełną skalę. Wojska rosyjskie niszczą obiekty infrastrukturalne, przeprowadzając zmasowany ostrzał osiedli ukraińskich miast i wsi przy użyciu artylerii, systemów rakietowych i rakiet balistycznych. Siły Zbrojne Ukrainy, Gwardia Narodowa, Wojska Obrony Terytorialnej i cały naród ukraiński stawiają bohaterski opór wojskom rosyjskim i zadają im ciężkie straty.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-