Kancelaria Prezydenta wzywa UE do natychmiastowego nałożenia embarga na rosyjską ropę

Kancelaria Prezydenta wzywa UE do natychmiastowego nałożenia embarga na rosyjską ropę

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Doradca szefa Kancelarii Prezydenta Michaił Podolak jest przekonany, że Unia Europejska musi natychmiast nałożyć embargo na rosyjską ropę, aby uniknąć błędów, które doprowadziły do ​​tragedii II wojny światowej.

Pisał o tym na Twitterze, donosi Ukrinform.

„Gdyby przywódcy działali zdecydowanie w 1938 roku, Europa mogłaby uniknąć II wojny światowej. Ale politycy okazali się tchórzami, flirtując z agresorem. Rezultatem są miliony ludzkich tragedii. Historia nie wybaczy, jeśli ponownie wejdziemy na tę samą drogę. UE powinna natychmiast nałożyć embargo na rosyjską ropę. Nie ma już czasu” – powiedział Podolak.

Jak informowaliśmy, Unia Europejska przygotowuje obecnie szósty pakiet sankcji, w którym Ukraina spodziewa się, że będzie zawarty zapis o embargu na eksport surowców energetycznych z federacji rosyjskiej.

Jak informowaliśmy, 24 lutego rosyjski prezydent putin zapowiedział inwazję na Ukrainę na pełną skalę. Wojska rosyjskie niszczą obiekty infrastrukturalne, przeprowadzając zmasowany ostrzał osiedli ukraińskich miast i wsi przy użyciu artylerii, systemów rakietowych i rakiet balistycznych.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-