Wojska rosyjskie przez całą noc ostrzeliwały obwód dniepropietrowski, w tym zabronionymi pociskami

Wojska rosyjskie przez całą noc ostrzeliwały obwód dniepropietrowski, w tym zabronionymi pociskami

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Wojska federacji rosyjskiej przez całą noc ostrzeliwały region krzyworoski w obwodzie dniepropietrowskim, w tym zakazaną amunicją fosforową i kasetową.

Ołeksandr Wilkul, szef Administracji Wojskowej Krzywego Rogu, poinformował o tym w telegramie, donosi Ukrinform.

„Orki strzelały całą noc wzdłuż całej linii kontaktowej, w tym i zakazaną amunicją fosforową i kasetową” – czytamy w raporcie.

Wilkul wyjaśnił również, że zabici i ranni w wyniku porannego ostrzału Zelenodolska z systemów MLRS to cywile. Informacja o zniszczeniach jest weryfikowana.

Jednocześnie szef WA zapewnił, że rankiem 12 maja sytuacja w okolicy jest całkowicie opanowana.

Jak donosił Ukrinform, rankiem 12 maja wróg ostrzelał Wielką Kostromę i Zelenodolsk w obwodzie dniepropietrowskim z huraganów, zabijając jedną osobę, raniąc drugą i uszkadzając obiekt infrastruktury energetycznej.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-