Wszystkie aktywa rosyjskie na terytorium Ukrainy stają się własnością państwa - Szmyhal

Wszystkie aktywa rosyjskie na terytorium Ukrainy stają się własnością państwa - Szmyhal

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Gabinet Ministrów zatwierdził dokument, zgodnie z którym aktywa rosyjskie na terytorium Ukrainy są przekazywane państwu, na konto  Przedsiębiorstwa Państwowego „Narodowy Fundusz Inwestycyjny”.

Jak informuje Ukrinform, powołując się na telegram premiera Denysa Szmyhala, decyzja ta została podjęta na wtorkowym posiedzeniu rządu.

„Weźmiemy wszystko, co Rosja ma na Ukrainie i wykorzystamy do wzmocnienia armii, wsparcia ludzi i odbudowy naszego kraju. Dziś Rada Ministrów zatwierdziła dokument, zgodnie z którym aktywa rosyjskie na terytorium Ukrainy przekazywane są państwu, a właściwie Narodowemu Funduszowi Inwestycyjnemu Przedsiębiorstwa Państwowego. Zarówno prezydent, jak i rząd wielokrotnie powtarzali, że rosja musi zapłacić za to, co zniszczyła na Ukrainie” - powiedział Szmyhal.

Zapewnił, że rząd kontynuuje współpracę z partnerami międzynarodowymi, aby również rosyjskie aktywa w innych państwach zostały skonfiskowane i przekazane na odbudowę naszego kraju.

Jak informowaliśmy, 24 lutego rosyjski prezydent putin zapowiedział inwazję na Ukrainę na pełną skalę. Wojska rosyjskie niszczą obiekty infrastrukturalne, przeprowadzając zmasowany ostrzał osiedli ukraińskich miast i wsi przy użyciu artylerii, systemów rakietowych i rakiet balistycznych.

Stany Zjednoczone, Unia Europejska i inne kraje nałożyły sankcje na rosję jako kraj agresora, którego międzynarodowa izolacja narasta z dnia na dzień.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-