Zełenski: Bez naszego eksportu rolnego dziesiątki krajów są na skraju niedoboru żywności

Zełenski: Bez naszego eksportu rolnego dziesiątki krajów są na skraju niedoboru żywności

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Bez ukraińskiego eksportu rolnego dziesiątki krajów są już na skraju niedoborów żywności, a z czasem sytuacja może okazać się szczerze straszna

Prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział to w przekazie wideo, donosi Ukrinform.

„Bez naszego eksportu rolnego dziesiątki krajów w różnych regionach świata są już na skraju niedoborów żywności, a z czasem sytuacja może okazać się szczerze straszna. Politycy już dyskutują o konsekwencjach kryzysu cenowego i głodu w Afryce i Azji. Jest to bezpośrednia konsekwencja „rosyjskiej agresji, którą można przezwyciężyć tylko wspólnie – przez wszystkich Europejczyków, przez cały wolny świat. zatrzymać tę haniebną wojnę” – powiedział Zełenski.

Według niego przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel odwiedził dziś Odessę i na własne oczy zobaczył, co oznacza zablokowane morze.

Zełenski zauważył, że po raz pierwszy od dziesięcioleci w Odessie nie ma normalnego ruchu floty handlowej i pracy portowej. „Prawdopodobnie w Odessie to się nie wydarzyło od II wojny światowej. Zwykłe życie związane z morzem blokuje rosja, właśnie rosja. I to jest cios nie tylko dla Ukrainy” – powiedział Zełenski.

Dodał, że mimo obecności Przewodniczącego Rady Europejskiej rosyjskie wojsko ponownie przypuściło atak rakietowy na Odessę.

Jak informował Ukrinform, wczoraj po południu rosyjski samolot strategiczny Tu-22 ostrzelał Odessę trzema pociskami rakietowymi typu Kindżał, raniąc dwie osoby i niszcząc pięć budynków infrastruktury turystycznej.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-