Kanada zniesie na rok cła na ukraiński import - Trudeau

Kanada zniesie na rok cła na ukraiński import - Trudeau

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Kanada zamierza wkrótce znieść wszystkie cła importowe na ukraińskie towary i usługi.

Według korespondenta Ukrinformu zostało to ogłoszone w gabinecie premiera Kanady Justina Trudeau po wizycie premiera na Ukrainie.

„Premier ogłosił zamiar tymczasowego zniesienia ceł handlowych na ukraiński import na rok” – powiedział Trudeau.

Departament przypomniał, że krok ten zostanie podjęty jako uzupełnienie wcześniej zapowiadanych działań na rzecz wsparcia Ukrainy. „Od lutego 2022 r. Kanada przekazała już 245 mln USD na pomoc humanitarną, a także ponad 131 mln USD w sprzęcie obronnym. Ponadto budżet państwa do 2022 r. proponuje przeznaczyć na Ukrainę 1 mld dolarów pożyczki za pośrednictwem MFW. Wszystko to w dodatku do 620 milionów dolarów. Obiecane wcześniej Ukrainie pożyczki dwustronne, z których 500 mln zostało już rozdysponowanych” – zaznaczył gabinet szefa kanadyjskiego rządu.

Jak informowaliśmy, premier Kanady Justin Trudeau jest na Ukrainie 8 maja. Przed spotkaniem z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim odwiedził Irpień w obwodzie kijowskim.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-