Prezydent polecił przyspieszyć transport paliwa z portów UE na Ukrainę

Prezydent polecił przyspieszyć transport paliwa z portów UE na Ukrainę

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Podczas spotkania na temat działalności władzy wykonawczej Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapoznał się z sytuacją w zaopatrywaniu obywateli w paliwo i polecił przyspieszyć jego transport z portów europejskich do ukraińskich konsumentów.

Ogłosił to w wieczornym przekazie wideo, donosi Ukrinform.

„Dzisiaj odbyłem spotkanie na temat działalności władzy wykonawczej. Główne pytania są ekonomiczne. W szczególności o zaopatrzenie Ukraińców w paliwo, o przezwyciężenie niedoboru paliwa, który powstał po tym, jak rosyjskie rakiety zniszczyły naszą petrochemię w Kremenczugu i bazy produktów naftowych w całym kraju. Wysłuchał doniesień o tym, co robi się konkretnie w celu zorganizowania dostaw wystarczającej ilości benzyny i innych paliw na Ukrainę. Kluczowym zadaniem urzędników jest przyspieszenie transportu paliwa z portów europejskich do naszych konsumentów. Wielkość takiego transportu powinna wzrastać z dnia na dzień” – podkreślił szef państwa.

Ponadto Prezydent wysłuchał sprawozdania Ministra Finansów z wykonania budżetu państwa.

„Robimy wszystko, aby państwo wywiązywało się ze wszystkich zobowiązań społecznych, pomimo deficytu budżetowego i celowego niszczenia naszej gospodarki przez armię rosyjską. Szczegółowo omówiliśmy przygotowanie Planu Odbudowy Kraju po wojnie. To bardzo duże zadanie, ale nie mam wątpliwości, że je zrealizujemy” – powiedział Zełenski.

Jak informował Ukrinform, 5 maja przewodniczący Rady Najwyższej ds. Energetzki, Mieszkalnictwa i Usług Komunalnych Andrij Herus powiedział, że sytuacja z niedoborem paliwa na rynku poprawi się od połowy maja dzięki wprowadzeniu rytmicznych dostaw z Europy.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-