Rolnicy otrzymali prawie 20 mld hrywien pożyczek na akcję siewną - Ministerstwo Polityki Agrarnej

Rolnicy otrzymali prawie 20 mld hrywien pożyczek na akcję siewną - Ministerstwo Polityki Agrarnej

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Według stanu na dzień 5 maja 2022 r. producenci rolni Ukrainy otrzymali pożyczki o wartości 19,8 mld UAH w ramach programu „Pożyczki w przystępnej cenie 5-7-9%”.

Poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Polityki Agrarnej i Żywności na Facebooku, donosi Ukrinform.

„Według stanu na dzień 5 maja w ramach programu „Pożyczki w przystępnej cenie 5-7-9%” banki udzieliły pożyczek producentom rolnym w kwocie 19 mld 819 mln UAH. Główna część została pozyskana w ramach programu 80% gwarancji portfelowych, czyli 13 mld 431 mln UAH” – czytamy w wiadomości.

Zauważa się, że łącznie 7194 producentów rolnych zaciągnęło kredyty.

Ponad 2 miliardy hrywien wzięli rolnicy z obwodów kirowogradzkiego i winnickiego – odpowiednio 2,5 i 21,1 miliarda hrywien.

Producenci rolni z sześciu kolejnych regionów pozyskali w każdym z nich ponad miliard hrywien kredytów.

Generalnie maksymalna kwota gwarancji państwowych w ujęciu portfelowym w 2022 r., z uwzględnieniem darmowych limitów w 2021 r., wynosi 26,9 mld UAH.

Jak informowaliśmy, zgodnie z decyzją rządu z dnia 18 marca rozszerzono program „Pożyczki po przystępnych cenach 5-7-9%”. Rolnicy w czasie stanu wojennego i miesiąc po jego zakończeniu mogą otrzymać pożyczkę na poziomie 0%. Kredytobiorca gwarantuje 20% kwoty kredytu, a państwo gwarantuje resztę.

Gabinet Ministrów zwiększył wielkość państwowej gwarancji rekompensaty oprocentowania kredytów zaciągniętych dla producentów rolnych w okresie siewu z 50 mln hrywien do 1,5 mld hrywien na jedno przedsiębiorstwo.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-