Szmyhal w Polsce przedstawił główne punkty planu odbudowy Ukrainy

Szmyhal w Polsce przedstawił główne punkty planu odbudowy Ukrainy

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Podczas wizyty w Warszawie premier Denys Szmyhal zaprezentował międzynarodowym partnerom i darczyńcom platformę United24, której stworzenie zainicjował prezydent Wołodymyr Zełenski, a także Plan i Fundusz Odbudowy Ukrainy.

Jak donosi Ukrinform, powołując się na Portal Rządowy, wyjaśnił, że United24 to globalna inicjatywa jednocząca ludzi wokół wspierania Ukrainy.

„Oczekujemy, że Fundusz będzie zasilany z pięciu źródeł: pomocy państw partnerskich i międzynarodowych organizacji finansowych, pomocy dużych korporacji międzynarodowych, zamrożonych, skonfiskowanych aktywów Federacji Rosyjskiej, wpłat od osób fizycznych, pomocy międzynarodowych organizacji humanitarnych i fundacji charytatywnych” Premier powiedział.

Według szefa rządu Ukraina działa już we wszystkich pięciu obszarach. Trzy z nich działają za pośrednictwem mechanizmów MFW i Banku Światowego, a dwa kolejne za pośrednictwem platformy internetowej U24.

Ukraina pracuje również nad szczegółowym planem naprawy. Jak zauważył Szmyhal, będzie ona oparta na zasadach regionalności, gdy kraje partnerskie i korporacje pomagają w odbudowie danego miasta lub regionu, a także parametryczności, czyli opracowania określonych parametrów dla odtworzenia i przekształcenia każdego sektor gospodarki.

„Nie tylko odtworzymy zniszczone budynki. W ich miejsce wdrożymy nowoczesne rozwiązania architektoniczne, które będą uwzględniać zasady energooszczędności, bez barierowe i innowacyjne – podkreślił Szmyhal.

Premier podkreślił, że zniszczone ukraińskie miasta staną się placem budowy świata, na którym ukraińscy architekci i budowniczowie wraz z międzynarodowymi partnerami będą mogli planować i realizować nowoczesne projekty urbanistyczne.

Jak podkreślił Szmyhal, dla nowej ukraińskiej gospodarki kluczowe znaczenie będzie miała wolność gospodarcza i stworzenie lepszych warunków do prowadzenia biznesu, przyciągania inwestycji i cyfryzacji.

„Wierzymy, że nowa Ukraina stanie się wzorem dla całego świata, a szybkie powojenne odrodzenie i dobrobyt gospodarczy Ukrainy od zakończenia wojny staną się naszym wspólnym zadaniem wraz z międzynarodowymi partnerami” – powiedział szef rządu. .

Partnerstwo z Ukrainą, zdaniem premiera, przyniesie obopólne korzyści dla całej społeczności światowej. A przyszły dobrobyt Ukraińców powinien po raz kolejny udowodnić, że droga demokracji i wolności gospodarczej przynosi największe korzyści państwu i jego obywatelom – dodał Szmyhal.

Jak informował Ukrinform, 5 maja premier Ukrainy Szmyhal przebywał  z roboczą wizytą w Warszawie. Tam szef rządu wziął udział w Międzynarodowej Konferencji Darczyńców Wysokiego Szczebla dla Ukrainy.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-