Komisja Europejska proponuje zniesienie ceł na ukraiński eksport - Szmyhal

Komisja Europejska proponuje zniesienie ceł na ukraiński eksport - Szmyhal

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Komisja Europejska zaproponowała zniesienie ceł importowych na ukraiński eksport do Unii Europejskiej na okres jednego roku.

Premier Denys Szmyhal poinformował o tym na Twitterze, donosi Ukrinform.

„Komisja Europejska zaproponowała dziś zniesienie ceł importowych na cały ukraiński eksport do UE na okres jednego roku. Jestem wdzięczny Komisji Europejskiej i wiceprzewodniczącemu Komisji Europejskiej Valdisowi Dombrovskisowi za ten bezprecedensowy gest poparcia dla Ukrainy w wojnie. Ten krok pomoże ukraińskim producentom i eksporterom podczas rosyjskiej agresji” – powiedział szef rządu.

Wcześniej Wielka Brytania ogłosiła zniesienie wszystkich ceł importowych i kontyngentów taryfowych w handlu z Ukrainą. W najbliższej przyszłości strony prawnie sformalizują odpowiednią decyzję.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-