Azovstal wstrzymał produkcję - dyrektor

Azovstal wstrzymał produkcję - dyrektor

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Zakład metalurgiczny Azovstal wstrzymywał produkcję tylko w 1941 roku.

Jak donosi Ukrіnform, Centrum Komunikacji Strategicznej i Bezpieczeństwa Informacji informuje o konferencji wideo dyrektora generalnego Azovstali Envera Citkwiszwili.

„Wrócimy na to miejsce, odbudujemy zakład, będzie tak samo pracował i przyniesie chwałę Ukrainie, jaką robił to zawsze. Bo Mariupol to Ukraina. Azowstal to to samo co Ukraina” – napisał Citkwiszwili.

Zauważył, że począwszy od 24 lutego obciążenie środowiskowe miasta Mariupol zostało zredukowane do absolutnie bezpiecznego poziomu. „Baterie koksownicze nie stanowią już zagrożenia dla życia mieszkańców. Właściwie wygasiliśmy też wielkie piece” – dodał.

Dyrektor generalny przypomniał, że zakład Azovstal wstrzymywał produkcję tylko w 1941 roku, a we wrześniu 1943 r., kiedy Mariupol został wyzwolony, rozpoczęto odbudowę zakładu.

Jak donosi Ukrinform, w Mariupolu huta Azovstal jest bombardowana przez rosyjskich najeźdźców, podobnie jak całe miasto, ale przedsiębiorstwo pozostaje ukraińskie.

Jak informowaliśmy, 24 lutego prezydent rosji putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę.

Wojska rosyjskie ostrzeliwują i niszczą kluczowe obiekty infrastrukturalne, przeprowadzając masowy ostrzał dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast i wsi przy użyciu artylerii, wyrzutni rakietowych i rakiet balistycznych. Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-