Import na Ukrainę wszystkich niezbędnych towarów zostanie maksymalnie uproszczony - w szczególności żywności i paliwa

Import na Ukrainę wszystkich niezbędnych towarów zostanie maksymalnie uproszczony - w szczególności żywności i paliwa

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski polecił Gabinetowi Ministrów, Sekretarzowi Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony oraz Przewodniczącemu Rady Najwyższej wypracowanie formatu decyzji, które w jak największym stopniu przyspieszą dostarczanie wszystkich niezbędnych towarów z zagranicy.

Szef państwa powiedział to w nagraniu wideo, donosi Ukrinform.

„Poleciłem Gabinetowi Ministrów, Sekretarzowi Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony oraz Przewodniczącemu Rady Najwyższej wypracowanie takiego formatu decyzji, który pozwoli na przyspieszenie dostaw wszystkich niezbędnych towarów z zagranicy. Przede wszystkim dotyczy to żywności, opału i innych towarów, które zaspokajają podstawowe potrzeby społeczeństwa. Wojna to nie czas dla biurokratów, karierowiczów z różnych wydziałów, by komplikować zaopatrzenie ludzi” – powiedział Zełenski.

Według niego władze chcą maksymalnie uprościć odprawę celną wszystkich potrzebnych teraz Ukraińcom towarów. Jeśli wymaga to zniesienia podatków i akcyzy w czasie stanu wojennego, władze są gotowe to zrobić. Jeśli wymaga to szybkiego usunięcia celników, którzy nie rozumieją zadań w czasie wojny, władze to zrobią.

„Nasze granice powinny być otwarte na wszystko, czego potrzebują Ukraińcy. Czekam na odpowiednie decyzje przed końcem dnia. A potem wsparcia ze strony deputowanych ludowych. Bo każdy powinien pracować tylko dla Ukraińców, tylko dla naszego państwa, dla obrony. Nie dla ambicji. Nie dla horroru. Nie dla biurokracji. Wszystko jest dla ochrony Ukrainy” – powiedział prezydent.

Jak informowaliśmy, 24 lutego prezydent rosji putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę.

Wojska rosyjskie ostrzeliwują i niszczą kluczowe obiekty infrastrukturalne, przeprowadzając masowy ostrzał dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast i wsi przy użyciu artylerii, wyrzutni rakietowych i rakiet balistycznych.

Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-