UE przekazała Ukrainie kolejne 300 mln euro pomocy makro finansowej

UE przekazała Ukrainie kolejne 300 mln euro pomocy makro finansowej

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Unia Europejska przekazała Ukrainie kolejne 300 mln euro w ramach pakietu makro finansowego wsparcia gospodarki kraju w obliczu rosyjskiej agresji wojskowej.

Według Ukrinformu poinformował o tym na Twitterze wiceprzewodniczący wykonawczy Komisji Europejskiej Valdis Dombrovskis.

Dziś Ukraina otrzyma kolejne 300 mln euro nadzwyczajnej pomocy makrofinansowej z UE. UE będzie nadal udzielać Ukrainie pomocy politycznej, finansowej i humanitarnej. Po raz pierwszy UE sfinansuje zakup i dostawę broni dla atakowanego kraju” – napisał Dombrovskis.

Jak informował Ukrinform, pierwsze 300 mln euro unijnej pomocy makro finansowej trafiło na Ukrainę 11 marca - tego dnia poinformowała o tym przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Decyzja o udzieleniu Ukrainie pomocy makro finansowej w wysokości 1,2 mld euro została podjęta przez Parlament Europejski i Radę Europejską 24 lutego 2022 r. i uzgodniona przez Komisję Europejską 1 marca.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-