Ukraina i Turcja podpisały umowę o strefie wolnego handlu

Ukraina i Turcja podpisały umowę o strefie wolnego handlu

zdjęcie
Ukrinform
Ukraina i Turcja podpisały porozumienie o strefie wolnego handlu między krajami.

Jak donosi korespondent Ukrinformu, podpisanie nastąpiło w obecności prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i prezydenta Republiki Turcji Recepa Tayyipa Erdogana.

Tym samym w imieniu strony ukraińskiej porozumienie podpisał premier Denys Szmyhal, a z tureckiej minister handlu Mehmet Mus.

Wcześniej rząd informował, że umowa ta będzie sprzyjać rozwojowi dwustronnej współpracy handlowej i gospodarczej między krajami, umożliwi krajowym producentom skorzystanie z liberalizacji rynku towarów i usług Republiki Turcji oraz otworzy możliwości dla ukraińskiego biznesu zarówno poszerzać rynki zbytu oraz rozwijać i unowocześniać własną produkcję.

Jak informowaliśmy, dnia 3 lutego prezydent Republiki Turcji Recep Tayyip Erdogan przebył z oficjalną wizytą w Kijowie. Wcześniej premier Denys Szmyhal zapowiedział, że 3 lutego Ukraina i Turcja podpiszą 12 umów międzypaństwowych, które przeniosą współpracę obu krajów na nowy poziom zarówno w dziedzinie ekonomii, jak i wysokich technologii.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-