Ukraina i Turcja podpisały umowę o strefie wolnego handlu

Ukraina i Turcja podpisały umowę o strefie wolnego handlu

zdjęcie
Ukrinform
Ukraina i Turcja podpisały porozumienie o strefie wolnego handlu między krajami.

Jak donosi korespondent Ukrinformu, podpisanie nastąpiło w obecności prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i prezydenta Republiki Turcji Recepa Tayyipa Erdogana.

Tym samym w imieniu strony ukraińskiej porozumienie podpisał premier Denys Szmyhal, a z tureckiej minister handlu Mehmet Mus.

Wcześniej rząd informował, że umowa ta będzie sprzyjać rozwojowi dwustronnej współpracy handlowej i gospodarczej między krajami, umożliwi krajowym producentom skorzystanie z liberalizacji rynku towarów i usług Republiki Turcji oraz otworzy możliwości dla ukraińskiego biznesu zarówno poszerzać rynki zbytu oraz rozwijać i unowocześniać własną produkcję.

Jak informowaliśmy, dnia 3 lutego prezydent Republiki Turcji Recep Tayyip Erdogan przebył z oficjalną wizytą w Kijowie. Wcześniej premier Denys Szmyhal zapowiedział, że 3 lutego Ukraina i Turcja podpiszą 12 umów międzypaństwowych, które przeniosą współpracę obu krajów na nowy poziom zarówno w dziedzinie ekonomii, jak i wysokich technologii.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-