Ministerstwo Finansów poinformowało, na co zostanie przeznaczone 1,2 mld euro unijnej pomocy

Ministerstwo Finansów poinformowało, na co zostanie przeznaczone 1,2 mld euro unijnej pomocy

Ukrinform
Fundusze pomocy makrofinansowej Unii Europejskiej zostaną wykorzystane do utrzymania stabilności finansowej na Ukrainie.

Według Ukrinformu poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Finansów.

„Jesteśmy wdzięczni partnerom z Unii Europejskiej za wsparcie Ukrainy, co pomoże zapewnić stabilność makrofinansową. Decyzja o uruchomieniu nowego unijnego programu pomocy makrofinansowej jest kolejnym dowodem wysokiego poziomu strategicznego partnerstwa z UE, a także są zaufaniem do naszego kraju i efektywną współpracą w ostatnich latach” – zaznaczył minister finansów Ukrainy Serhij Marczenko.

Unijne środki pomocy makrofinansowej zostaną wykorzystane do utrzymania stabilności finansowej na Ukrainie.

Dodatkowo, zgodnie ze wspomnianą decyzją Komisji Europejskiej, w 2022 roku UE ma zapewnić dodatkowe środki grantowe w wysokości 120 mln euro na wsparcie reform i polityki publicznej w kluczowych obszarach.

Jak informował Ukrinform, dnia 24 stycznia Komisja Europejska poinformowała o przyznaniu Ukrainie dodatkowych środków na wsparcie finansowe poprzez utworzenie nowego, nadzwyczajnego programu pomocy makrofinansowej w wysokości 1,2 mld euro. Pierwsza transza takiej pomocy wyniesie 600 mln euro. Decyzja Komisji Europejskiej musi być poparta przez Radę Unii Europejskiej i Parlament Europejski.

Wcześniej, dnia 25 października 2021 r., Ukraina otrzymała drugą transzę z Unii Europejskiej w ramach V unijnego programu pomocy makrofinansowej w nominalnej kwocie 600 mln euro. Łączna kwota ulgowej pomocy kredytowej UE otrzymanej przez Ukrainę w ramach realizacji pięciu programów pomocy makrofinansowej w latach 2014-2021 przekroczyła 5 mld euro.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-