Rząd oczekuje korekty programu z MFW w lutym - Szmyhal

Rząd oczekuje korekty programu z MFW w lutym - Szmyhal

Ukrinform
Gabinet Ministrów oczekuje przeglądu obecnego programu z Międzynarodowym Funduszem Walutowym w lutym.

Premier Denys Szmyhal powiedział to na briefingu po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, donosi korespondent Ukrinformu.

„Oczekujemy kolejnego przeglądu obecnego programu Międzynarodowego Funduszu Walutowego w lutym i oczywiście pracujemy nad kontynuacją kolejnych programów” – powiedział Szmyhal.

Zapewnia, że ​​współpraca z misją MFW odbywa się niemal codziennie.

Jak informowaliśmy, w listopadzie 2021 r. Zarząd MFW podjął decyzję o przedłużeniu programu stand-by dla Ukrainy na kolejne pół roku, który miał zakończyć się w grudniu, oraz wyasygnowaniu transzy w wysokości ok. 700 mln USD. Ukraina otrzymała tę transzę z MFW 24 listopada.

Rząd Ukrainy zobowiązał się do zrealizowania 12 kluczowych „znaczników strukturalnych” w celu uzyskania finansowania w ramach programu stand-by MFW, który Fundusz przedłużył do czerwca 2022 r.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-