Parki przemysłowe mogą przynieść Ukrainie inwestycje o wartości ponad 2,5 miliarda dolarów - Szmyhal

Parki przemysłowe mogą przynieść Ukrainie inwestycje o wartości ponad 2,5 miliarda dolarów - Szmyhal

Ukrinform
Na Ukrainie wreszcie zaczną działać parki przemysłowe – w ciągu najbliższych trzech lat państwo pomoże w wyposażeniu infrastruktury dla 25 parków przemysłowych, dzięki czemu nasze państwo może otrzymać ponad 2,5 miliarda dolarów dodatkowych inwestycji.

Według Ukrinformu, zauważył to premier Denys Szmyhal, podsumowując na Facebooku wyniki gospodarcze tygodnia.

„W tym tygodniu zatwierdzono niezbędne dokumenty, w szczególności procedurę wpisu do rejestru parków przemysłowych, a także procedurę jego prowadzenia. Procedura wpisu zostanie przeprowadzona jak najszybciej i zorientowana będzie na biznes. W ciągu najbliższych trzech lat państwo pomoże wyposażyć w infrastrukturę 25 parków przemysłowych” – zaznaczył szef rządu.

Według prognoz rządowych ekspertów i niezależnych analityków, dzięki rozwojowi parków przemysłowych Ukraina może otrzymać ponad 2,5 mld USD dodatkowych inwestycji – dodał premier. „Parki przemysłowe stały się efektywnymi punktami wzrostu dla gospodarek Polski, Czech, Turcji, Korei Południowej i planujemy wykorzystać najlepsze doświadczenia tych krajów, aby także zaczęły działać i na Ukrainie” – powiedział Szmyhal.

Jak informowaliśmy, dnia 19 stycznia Rada Ministrów zatwierdziła procedurę rozpatrywania dokumentów dotyczących wpisania parku przemysłowego do Rejestru parków przemysłowych.

W październiku 2021 roku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał ustawę o zmianie Ustawy o parkach przemysłowych. Dokument wprowadza zachęty finansowe, infrastrukturalne i instytucjonalne dla inwestorów, którzy będą inwestaowali w parki przemysłowe.

Według stanu na grudzień na Ukrainie zarejestrowane były 52 parki przemysłowe, z których jedynie działa tylko 10.

W 2022 roku około 400 mln hrywien zostanie przeznaczone na dofinansowanie budowy infrastruktury dla parków przemysłowych.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-