Szmyhal zapowiedział podpisanie przez Ukrainę umów o wolnym handlu w 2022 roku z kilkoma krajami

Szmyhal zapowiedział podpisanie przez Ukrainę umów o wolnym handlu w 2022 roku z kilkoma krajami

Ukrinform
Ukraina planuje podpisać ważne umowy handlowe z wieloma krajami w 2022 roku.

Premier Denys Szmyhal powiedział to na posiedzeniu rządu, donosi korespondent Ukrinformu.

Jednym z głównych kierunków będą przygotowania do podpisania „bezwizowego ruchu przemysłowego” z UE, a także aktualizacja handlowych poprawek do Umowy Stowarzyszeniowej. Ponadto planowane jest podpisanie umów o strefie wolnego handlu z Turcją, Tunezją, Kanadą, Jordanią, a także odnowienie umowy handlowej ze Stanami Zjednoczonymi – powiedział Szmyhal.

Jak informował wcześniej Ukrinform, premier Denys Szmyhal powiedział, że w ciągu pięciu lat eksport ukraińskich towarów do Unii Europejskiej wzrósł o 60%.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-