Giełda gazowa dla producentów artykułów socjalnych będzie przebiegała zgodnie ze standardami europejskimi - Ministerstwo Energetyki

Giełda gazowa dla producentów artykułów socjalnych będzie przebiegała zgodnie ze standardami europejskimi - Ministerstwo Energetyki

Ukrinform
Giełdowy obrót gazem ukraińskim na potrzeby producentów towarów o znaczeniu społecznym zakłada wprowadzenie europejskich reguł i standardów rynkowych.

Według Ukrinformu poinformowało o tym Ministerstwo Energetyki.

„Aby zapewnić producentom możliwość sprzedaży gazu takim wytwórcom, Ministerstwo Energetyki opracowało procedurę organizacji obrotu giełdowego, która przewiduje wprowadzenie zasad i standardów rynku europejskiego. Wytwórcy będą mieli prawo do samodzielnego kształtowania warunków sprzedaży, wielkość partii - w granicach 20% produkcji” - podało ministerstwo.

Mechanizm będzie działał zgodnie z ustawą o rynku gazu ziemnego i ma równoważyć popyt na gaz ze strony niechronionych producentów dóbr socjalnych oraz podaż rynkową.

Jak informowaliśmy, Rada Ministrów nakolejnym posiedzeniu w środę rozpatrzyła projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia trybu organizowania i prowadzenia obrotu giełdowego na sprzedaż gazu ziemnego własnej produkcji na potrzeby podmiotów gospodarczych, których głównym przedmiotem działalności jest produkcja artykułów spożywczych o dużym znaczeniu społecznym.

Do dnia 30 kwietnia 2022 roku Gabinet Ministrów ograniczył koszty gazu ziemnego dla producentów mąki, chleba, mleka, mięsa kurzego i oleju słonecznikowego. Dla takich odbiorców maksymalny poziom narzutu podaży i sprzedaży do ceny gazu ziemnego własnej produkcji (bez opłat czynszowych) ustala się na nie więcej niż w kwocie24%.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-