Budżet otrzymał w zeszłym roku 107,2 mld UAH podatku akcyzowego i opłat licencyjnych

Budżet otrzymał w zeszłym roku 107,2 mld UAH podatku akcyzowego i opłat licencyjnych

Ukrinform
W 2021 roku do skonsolidowanego budżetu Ukrainy wpłynęło 107,2 mld UAH podatku akcyzowego i opłat za koncesje na prowadzenie działalności z wyrobami akcyzowymi.

Według Ukrinformu poinformowała o tym służba prasowa Państwowej Służby Podatkowej.

„W okresie styczeń - grudzień 2021 roku skonsolidowany budżet Ukrainy otrzymał 107,2 mld hrywien podatku akcyzowego i opłat za zezwolenia na dokonywanie transakcji towarami akcyzowymi, czyli 110,2% wskaźnika orientacyjnego, czyli o 15,2% więcej, czyli prawie o 14 miliardów hrywien więcej niż w 2020 roku” - mówi wiadomość.

Odnotowuje się, że wpływy z podatku akcyzowego od towarów wyprodukowanych na Ukrainie i wwiezionych na obszar celny kraju do ogólnego funduszu budżetu państwa w 2021 roku wyniosły ponad 83,6 mld UAH, czyli o prawie o 11 mld UAH więcej niż w 2020 roku.

W 2021 roku do specjalnego funduszu budżetu państwa Ukrainy trafiło prawie 14,2 mld hrywien podatku akcyzowego od towarów wyprodukowanych na Ukrainie, czyli o 2,1 mld hrywien więcej niż w 2020 roku.

Jak podawał Ukrinform, według danych operacyjnych Służby Skarbowej Państwa Ukrainy (SSPU) w 2021 roku do ogólnego funduszu budżetu państwa trafiło 1,084 bln hrywien, plan zrealizowano w 102,8%, czyli na plus 30,0 mld hrywien.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-