System elektroenergetyczny jest zrównoważony i wyposażony w niezbędne zasoby - Hałuszczenko

System elektroenergetyczny jest zrównoważony i wyposażony w niezbędne zasoby - Hałuszczenko

Ukrinform
System energetyczny Ukrainy jest zrównoważony i zaopatrzony w niezbędne zasoby.

Minister energetyki Ukrainy Herman Hałuszczenko poinformował o tym na konferencji prasowej, która odbyła się 11 stycznia.

Minister zaznaczył, że drugi miesiąc z rzędu odnotowuje się stałą kumulację węgla na składach, przyrost węgla na składach zapewnia dywersyfikacja źródeł dostaw, w szczególności dzięki dostawom drogą morską.

W obecnym sezonie grzewczym kluczową rolę odgrywa energetyka jądrowa, w 2021 roku jej udział wzrósł do 55%.

Planowe remonty sieci w sezonie grzewczym nie powinny mieć miejsca, stanowisko resortu w tej sprawie pozostaje bez zmian.

Jak informowaliśmy, DTEK Energo otrzymał dla swoich elektrociepłowni dwa kolejne statki ze 158 tysiącami ton węgla amerykańskiego. Pod koniec 2021 roku z Kolumbii statkiem Van Gogh zakontraktowanym przez Centrenergo przybyło 88 tysięcy ton węgla. Dwa kolejne statki z węglem z Australii mają przybyć w styczniu 2022 roku.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-