Zużycie energii elektrycznej w tym sezonie grzewczym wzrosło o 6%

Zużycie energii elektrycznej w tym sezonie grzewczym wzrosło o 6%

Ukrinform
Zużycie energii elektrycznej w tym sezonie grzewczym wzrosło o 6% w porównaniu z poprzednim.

Minister energetyki Herman Hałuszczenko powiedział to na briefingu, donosi korespondent Ukrinformu.

„Odczuwamy znaczny wzrost zużycia energii elektrycznej. W porównaniu z poprzednim sezonem grzewczym zużycie energii elektrycznej wzrosło o około 6%” - powiedział Hałuszczenko.

Jednocześnie zużycie gazu ziemnego spadło o około 5-6%.

Według Hałuszczenko obecnie główne obciążenie w systemie energetycznym ponosi energetyka jądrowa – w 2021 r. jej udział w bilansie energetycznym wzrósł do 55% w porównaniu do 51% w 2020 r. Generacja cieplna zajmuje około 29-30%, wodna - około 7-8% w ogólnym bilansie.

„Energetyka jądrowa ma rezerwę ponad 1000 MW, ciepłownicza – około  500 MW, elektrownie wodne – ok. 2000 MW. Czyli w systemie energetycznym posiadamy rezerwy mocy” - podkreślił minister.

Jak informowaliśmy, w 2021 r. produkcja energii elektrycznej na Ukrainie wyniosła 156,576 mld kWh, czyli o 5,8% więcej niż w 2020 r. Elektrownie jądrowe miały główny udział w całkowitej produkcji energii elektrycznej w ubiegłym roku - 55,1%. Udział TES i TEC wyniósł 29,3%, HES i HAES - 6,7%. Udział produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych wynosi 8%.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-