Na Ukrainie obywatele dobrowolnie zadeklarowali 1,1 mld

Na Ukrainie obywatele dobrowolnie zadeklarowali 1,1 mld

Ukrinform
Na Ukrainie od początku września 2021 roku w ramach jednorazowej dobrowolnej deklaracji zadeklarowano już 1,136 mld hrywien.

Według Ukrinformu informacja taka została podana na stronie internetowej Państwowej Służby Podatkowej.

„Od początku kampanii jednorazowej (specjalnej) dobrowolnej deklaracji majątkowej osób fizycznych zadeklarowano już majątek o wartości 1 136,4 mln hrywien, kwota podatków od zadeklarowanych sum wyniosła 68,6 mln hrywien” – czytamy w komunikacie.

Państwowa Służba Podatkowa przypomniała, że ​​od dnia 1 marca 2022 roku kończy się okres jednorazowej (specjalnej) deklaracji aktywów zagranicznych po preferencyjnej stawce 7%.

Ponadto, przed zakończeniem jednorazowej (specjalnej) kampanii dobrowolnych deklaracji, aktywa zagraniczne mogą być deklarowane w wysokości 9%.

Jak donosi Ukrinform, od dnia 1 września 2021 roku obywatele Ukrainy mogą jednorazowo zadeklarować dochód, majątek nieruchomy i ruchomy, aby w przyszłości uniknąć nieprzyjemnych pytań o jego pochodzenie. Wcześniej prezydent Wołodymyr Zełenski podpisał Ustawę „O zmianie ukraińskiego kodeksu podatkowego i innych ustaw Ukrainy w sprawie stymulacji odcieniania dochodów i poprawy kultury podatkowej obywateli poprzez wprowadzenie jednorazowej (specjalnej) dobrowolnej deklaracji przez obywateli i wpłacanie jednorazowego podatku do budżetu”.

Dokument stwarza zachęty do wycofywania z drugiego obiegu dochodów ukrytych przed opodatkowaniem i pomoże przyciągnąć do gospodarki dodatkowe środki. Procedura deklaracji jest całkowicie dobrowolna, zgłaszający nie musi potwierdzać źródeł swoich dochodów.

Proponuje się trzy podstawowe stawki opłaty: 5% - stawka ogólna dla wartości walutowych i nieruchomości znajdujących się na Ukrainie; 9% - dla aktywów zagranicznych; 2,5% - za zadeklarowanie aktywów w postaci obligacji rządowych.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-