W ramach programu „Dostępna hipoteka” udzielono pożyczek na sumę 1,19 mld - Ministerstwo Finansów

W ramach programu „Dostępna hipoteka” udzielono pożyczek na sumę 1,19 mld - Ministerstwo Finansów

Ukrinform
Według stanu na dzień 6 stycznia 2022 roku upoważnione banki w ramach programu „Dostępna hipoteka 7%” podpisały 1377 umów kredytowych na łączną kwotę 1,191 mld UAH.

Według Ukrinformu poinformowało o tym Ministerstwo Finansów.

„Według stanu na dzień 6 stycznia br. banki upoważnione do realizacji Państwowego Programu „Dostępna hipoteka 7%” podpisały 1377 umów kredytowych na łączną kwotę 1,191 mld UAH zarówno na rynku pierwotnym (22,45%), jak i wtórnym (odpowiednio 77,55%)” - poinformowano w komunikacie.

Łącznie autoryzowane banki otrzymały 1899 wniosków o udział w programie na łączną kwotę 1,644 mld UAH, z czego 23,08% to był rynek pierwotny, a 76,92% to rynek wtórny.

Program obejmuje 25 regionów, w tym miasto Kijów. Według wniosków o pożyczki złożonych przez obywateli, najbardziej aktywnymi regionami w zeszłym tygodniu były: obwód kijowski - (31,33%), miasto Kijów (30,92%), obwód lwowski (6,57%), obwód charkowski (5,67%) i obwód wołyński  (3,95%).

Na dzień dzisiejszy w programie „Dostępna hipoteka 7%” uczestniczy 21 autoryzowanych banków.

Jak informowaliśmy, uruchomienie programu „Dostępna hipoteka 7%” nastąpiło dnia 1 marca 2021 roku z inicjatywy prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-