Fundusz Gwarancyjny w grudniu sprzedał aktywa niewypłacalnych banków za 72,7 mln

Fundusz Gwarancyjny w grudniu sprzedał aktywa niewypłacalnych banków za 72,7 mln

Ukrinform
Fundusz Gwarancji Depozytów dla Osób Fizycznych (FGVFL) sprzedał w grudniu aktywa niewypłacalnych banków za kwotę 72,7 mln UAH.

Według Ukrinformu, informuje o tym służba prasowa Funduszu.

„Fundusz Gwarancji Depozytowych przeprowadził udane aukcje sprzedaży zlikwidowanych aktywów banków w wysokości 70,97 mln hrywien w grudniu 2021 roku” – czytamy w komunikacie.

Ponadto nieruchomości zostały sprzedane bezpośrednio osobom fizycznym i prawnym za 1,7 mln hrywien. Tym samym łączna wartość sprzedanych aktywów wyniosła około 72,7 mln UAH. Łącznie w ciągu ostatniego miesiąca odbyło się 136 otwartych aukcji elektronicznych, z czego 13 zakończyło się sukcesem. Pozostałe licytacje nie odbyły się z powodu braku uczestników zainteresowanych kupnem nieruchomości.

Według wyników 13 udanych grudniowych aukcji według stanu na dzień 1 stycznia 2022 r. wpłynęło już kwot za 5 przetargów na łączną kwotę 11,86 mln UAH. Dla 4 z nich podpisano już umowy kupna-sprzedaży.

Łącznie w 2021 r. Fundusz przeprowadził ponad 300 udanych aukcji o łącznej cenie sprzedaży na kwotę 2,4 mld UAH (w tym jeden lot został sprzedany za pośrednictwem międzynarodowego doradcy Exito Partners i Cohen Ukraine za 148 mln UAH) .

Fundusz kieruje wszystkie wpływy ze sprzedaży aktywów na rozliczenia z wierzycielami niewypłacalnych banków.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-