Pożyczki państwa do budżetu w ubiegłym roku wyniosły prawie 603 mld - Ministerstwo Finansów

Pożyczki państwa do budżetu w ubiegłym roku wyniosły prawie 603 mld - Ministerstwo Finansów

Ukrinform
Faktyczne pożyczki rządowe do ogólnego funduszu budżetu państwa w 2021 r. wyniosły 602,8 mld UAH.

Według Ukrinformu, informuje o tym służba prasowa Ministerstwa Finansów.

„Według danych operacyjnych rzeczywiste pożyczki rządowe na rzecz  funduszu ogólnego budżetu państwa w okresie styczeń-grudzień 2021 r. wyniosły 602,8 mld UAH, czyli 86,2% planowanych na ten okres” – czytamy w komunikacie.

Z lokowania obligacji skarbowych na finansowanie budżetu państwa pozyskano 388,3 mld UAH, w tym 108,9 mld UAH w walutach obcych (3,1 mld USD i 778,1 mln EUR).

Ponadto wyemitowano obligacje rządowe na kwotę 1,8 mld UAH, następnie w zamian za te obligacje nabyto akcje „Export Credit Agency” na kwotę 20 mld UAH, a następnie przejęto na własność państwową za obligacje dodatkowej emisji akcje „Ukraińskiej Finansowej Spółki Mieszkaniowej”.

Ze źródeł zewnętrznych pozyskano 192,8 mld UAH.

Jednocześnie wpłaty na spłatę długu publicznego w okresie styczeń-grudzień 2021 r. wyniosły 441,1 mld UAH (94,2% planowanych), opłaty za usługi – 150 mld UAH (98,6% planowanych).

Jak podawał Ukrinform, w 2021 r. Ukraina otrzymała od międzynarodowych instytucji finansowych około 2,5 miliarda dolarów.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-