Cyfryzacja usług społecznych pozwoli zaoszczędzić około 10 miliardów rocznie - Szmyhal

Cyfryzacja usług społecznych pozwoli zaoszczędzić około 10 miliardów rocznie - Szmyhal

Ukrinform
Wprowadzenie Zunifikowanego Systemu Informacyjnego Sfery Społecznej (EISSS) pozwoli zaoszczędzić około 10 miliardów hrywien rocznie.

Premier Denys Szmyhal powiedział to na posiedzeniu rządu, donosi korespondent Ukrinformu.

„W tym roku rozpoczęła się również cyfryzacja usług społecznych. Wprowadzono nowy Zunifikowany System Informacyjny w sferze społecznej, który zautomatyzuje wszystkie procesy w branży, skróci czas otrzymania usług i zapewni ich lepsze ukierunkowanie. System pozwoli zaoszczędzić dla budżetu państwa około dziesięciu miliardów hrywien rocznie” - powiedział szef rządu.

Podkreślił, że wdrożenie tej reformy stworzy komfortowe warunki dla obywateli i przyczyni się do efektywności wydatkowania środków podatników.

Jak informowaliśmy, w kwietniu 2021 r. Rada Ministrów zatwierdziła rozporządzenie w sprawie Jednolitego Systemu Informatycznego Sfery Społecznej. EISS to jedyny kompleksowy system informacyjno-analityczny sfery społecznej, przeznaczony do gromadzenia, przechowywania i automatycznego przetwarzania informacji o ochronie socjalnej ludności, stworzony z uwzględnieniem najnowszych technologii informacyjno-zarządczych, jednolitych nowoczesnych standardów jakości obsługi aplikantów, umiejętnością wypracowywania efektywnych rozwiązań organizacyjnych i strukturalnych. Właścicielem Zunifikowanego Systemu Informacji dla Sfery Społecznej jest Ministerstwo Polityki Społecznej.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-