W ciągu roku wydano ponad 35 miliardów na przeciwdziałanie COVID-19 - premier

W ciągu roku wydano ponad 35 miliardów na przeciwdziałanie COVID-19 - premier

Ukrinform
Na Ukrainie w ciągu roku na przeciwdziałanie pandemii koronawirusa wydano ponad 35 miliardów hrywien.

Premier Denys Szmyhal powiedział to na posiedzeniu rządu, donosi korespondent Ukrinformu.

„Ogólnie w tym roku rząd wydał ponad 35 miliardów hrywien na sfinansowanie walki z koronawirusem. Są to dodatkowe płatności dla lekarzy, zakup tlenu i respiratorów tlenowych, finansowanie laboratoriów i na wiele innych ważnych rzecz ”- powiedział szef rządu.

Podkreślił, że w ciągu roku pensje lekarzy wzrosły średnio o 30%, 3 mln pacjentów korzysta z programu Dostępne lakarstwa, który został rozszerzony o prawie 50%. Zakupiono również ponad 700 nowych pojazdów ratownictwa medycznego, zmodernizowano setki oddziałów  szpitalnych, zakupiono setki egzamplarzy drogiego sprzętu medycznego.

Według premiera środki na leczenie i profilaktykę nowotworów w 2021 roku wzrosły do ​​5 mld UAH (z 3 mld UAH w 2020 roku). Ponadto wzrosły fundusze na leczenie zawałów serca, udarów i innych chorób.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-