Gabinet Ministrów przedłużył na kolejny rok specjalne cła na import surowców energetycznych z Rosji

Gabinet Ministrów przedłużył na kolejny rok specjalne cła na import surowców energetycznych z Rosji

Ukrinform
Gabinet Ministrów przedłużył do końca 2022 roku specjalne cła na import niektórych rodzajów surowców energetycznych z Rosji.

Odpowiednia decyzja została podjęta na posiedzeniu rządu dnia 29 grudnia, donosi korespondent Ukrinformu.

Efekt specjalnych ceł na import z Rosji destylatów ciężkich (olejów napędowych), gazu skroplonego oraz wszystkich rodzajów węgla (oprócz antracytu, węgla kamiennego i koksowego) miał się zakończyć 1 stycznia 2022 roku. Decyzją rząd przedłużył cła specjalne o kolejny rok.

Jak informowaliśmy, w sierpniu 2020 roku Gabinet Ministrów wprowadził specjalne cła na import szeregu surowców energetycznych z Rosji. W szczególności dla ciężkich destylatów cło specjalne wynosi 4%, dla gazu skroplonego - 3%, dla węgla - 65%.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-