W 2021 roku otrzymamy 6,5 miliarda dolarów inwestycji zagranicznych - Szmyhal

W 2021 roku otrzymamy 6,5 miliarda dolarów inwestycji zagranicznych - Szmyhal

Ukrinform
W 2021 roku napływ inwestycji zagranicznych wyniesie ok. 6,5 mld USD.

Tak stwierdził premier Denys Szmyhal na posiedzeniu rządu dnia 29 stycznia, donosi korespondent Ukrinformu.

„W 2021 roku inwestycje zagraniczne staną się rekordowymi sumami w ciągu ostatnich 5 lat i według Narodowego Banku Ukrainy wyniosą około 6,5 miliarda dolarów” – powiedział Szmyhal.

Według niego, wśród udanych inicjatyw gospodarczych, które zostały zrealizowane w tym roku, na uwagę zasługuje wprowadzenie wsparcia państwa dla dużych projektów inwestycyjnych.

„Ponad 25 inwestorów zgłosiło się już do nas z projektami inwestycyjnymi o wartości około 2 mld dolarów. To dobry początek i w przyszłym roku zobaczymy efekt tych środków dla gospodarki naszego państwa” – podkreślił premier.

Jak podawał Ukrinform, w pierwszej połowie 2021 roku bezpośrednie inwestycje zagraniczne na Ukrainie wyniosły 2,83 mld USD. Spośród nich 2,33 miliarda dolarów pochodziło z krajów Unii Europejskiej. Wzrost inwestycji w pierwszym półroczu był na rekordowym poziomie w ciągu ostatnich czterech lat.

Ukraina otrzymała w 2021 roku prawie 2,5 miliarda dolarów od międzynarodowych organizacji finansowych.

Premier Denys Szmyhal powiedział to na posiedzeniu rządu, donosi korespondent Ukrinformu.

„W 2021 roku kontynuowaliśmy aktywną współpracę z międzynarodowymi instytucjami finansowymi, a w tym roku Ukraina otrzymała znaczące wsparcie od partnerów międzynarodowych, co świadczy o zaufaniu do ukraińskich instytucji. W sumie Ukraina otrzymała prawie 2,5 miliarda dolarów” – powiedział Szmyhal.

Jak podawał Ukrinform, w listopadzie bieżącego roku Ukraina otrzymała drugą transzę z Międzynarodowego Funduszu Walutowego w ramach programu Stand-by w wysokości 500 mln SDR (równowartość 699 mln USD).

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-