Wywoławcze ceny gazu na giełdzie w zeszłym tygodniu spadły o 10,6%

Wywoławcze ceny gazu na giełdzie w zeszłym tygodniu spadły o 10,6%

Ukrinform
Ceny wywoławcze gazu ziemnego grudniowego na Ukraińskiej Giełdzie Energetycznej (UGE) w dniach 20-24 grudnia 2021 roku spadły o 10,6%.

Według Ukrinformu jest to omawiane w przeglądzie rynku gazu ziemnego UGE.

„Ceny startowe surowców charakteryzowały się wielokierunkową dynamiką w ciągu tygodnia. W rezultacie od piątku średnia cena wywoławcza zasobu w grudniu była niższa od poniedziałkowego wskaźnika o 10,60% ”- głosi komunikat.

Tak więc 20 grudnia cena wywoławcza surowca w grudniu wynosiła 54,3 tysięcy hrywien za 1000 metrów sześciennych, a 24 grudnia – 48,6 tysięcy hrywien za 1000 metrów sześciennych.

Łącznie oferty zakupu i sprzedaży gazu ziemnego złożyło w dniach 20-24 grudnia 11 firm, m.in. Naftogaz Trading, Ukravtogaz i Kraft Energy. Na rynku długoterminowym sprzedano 22,7 mln metrów sześciennych gazu ziemnego.

Na rynku krótkoterminowym zawarto 21 umów na 417 tysięcy metrów sześciennych.

W UGE zauważono, że ceny gazu w europejskich hubach we wtorek, 21 grudnia, osiągnęły historycznie najwyższy poziom 180,27 euro za megawatogodzinę, a następnie spadły po doniesieniach o wzroście liczby amerykańskich tankowców kierowanych do Europy. Eksperci giełdy energetycznej oczekują, że ceny „błękitnego paliwa” będą w przyszłości spadać.

Styczniowe kontrakty terminowe na gaz w UE wzrosły do ​​ponad 1700 USD    za 1000 metrów sześciennych ze względu na rezerwację dopiero przy drugiej próbie przepompowywania gazociągu Jamał-Europa i przeniesienia przez Niemcy certyfikacji Nord Stream 2 na środek 2022 roku.

Jak informowaliśmy, ceny wywoławcze gazu ziemnego jako surowca w grudniu na Ukraińskiej Giełdzie Energetycznej (UGE) w dniach 13-17 grudnia 2021 roku wzrosły o 18,03%.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-