Turecki biznes chce tworzyć wspólne przedsiębiorstwa na Ukrainie

Turecki biznes chce tworzyć wspólne przedsiębiorstwa na Ukrainie

zdjęcie
Ukrinform
Strategiczny wymiar współpracy między Ukrainą a Turcją staje się coraz bardziej praktyczny na poziomie współpracy biznesowej, która przechodzi od wzajemnej dostawy towarów i usług do poziomu tworzenia wspólnych przedsięwzięć z udziałem tureckiego biznesu.

Wiceprzewodniczący Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej Witalij Zahajny powiedział o tym w komentarzu dla Ukrinformu.

„Największą wartością jest to, że kładzie się nacisk nie tyle na wymianę towarów, ile na możliwości tworzenia wspólnych przedsięwzięć z udziałem tureckiego biznesu. W szczególności istnieją dwie prośby o pomoc w przydziale działek pod lokalizację produkcji w obwodzie lwowskim ... Jesteśmy zainteresowani nawiązaniem regionalnych kontaktów między przedsiębiorcami, przedstawicielami biznesu obwodu lwowskiego z prowincjami Stambuł i Bursa . W szczególności grupa przedsiębiorców, którzy przybyli z nami, jest zainteresowana perspektywą dostaw określonych podzespołów w sektorze maszynowym” - powiedział Witalij Zahajny.

Na podstawie wyników spotkań z liderami prowincji i przedstawicielami biznesu osiągnięto porozumienia w sprawie dostaw na rynek turecki wyrobów produkowanych na Ukrainie przez firmę DONSNAB-ZAPAD, dyskutowano o możliwościach dostarczania wyrobów cukierniczych i półprefabrykatów czekoladowych do Turcji.

„To nie tyle dla sieci handlowych, co dla restauracji. W Turcji bardzo pozytywnie wypowiadają się o naszych produktach czekoladowych, to jest ten kierunek, który jest dobrze rozwinięty w obwodzie lwowskim” – powiedział Zahajny.

Według niego prowincje Stambuł i Bursa nie zostały wybrane przypadkowo, aby wzmocnić współpracę.

„Istnieje wiele cech wspólnych między Lwowem a Bursą. Kolejną ważną zaletą i argumentem przemawiającym za nawiązaniem współpracy jest dostępność zrównoważonego ruchu lotniczego. Trudno nawiązać stałą współpracę z regionami, które nie mają bezpośrednich lotów do Lwowa. Biznes lwowski ma już pewne trwałe powiązania z niektórymi tureckimi firmami. Na przykład na dostawę tkanin dla przemysłu lekkiego. Firmy są zainteresowane rozszerzeniem współpracy, nie tylko kupowaniem tutaj, ale także zaopatrywaniem ”- powiedział wiceprzewodniczący Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej.

Zahajny odnotował pozytywne nastawienie do Ukrainy i obwodu lwowskiego, w szczególności zainteresowanie rozszerzeniem współpracy na różnych polach i poziomach. Budowaniu zaufania sprzyjają – powiedział – pomyślne działania przedstawicieli tureckiego biznesu w naszym kraju i obwodzie lwowskim, a także aktywna praca Turecko-Ukraińskiego Stowarzyszenia Biznesowego.

Jak donosił Ukrinform, w listopadzie br. odbyło się internetowe spotkanie z Ambasadorem Ukrainy w Turcji Wasilijem Bodnarem na temat „Wejście na rynek i specyfika prowadzenia biznesu w Turcji”, podczas którego omówiono obszary potencjalnego rozwoju współpracy biznesowej między Turcją a regionem lwowskim. W szczególności rozmawiano o perspektywach wykorzystania tureckich doświadczeń w tworzeniu stref przemysłowych na Ukrainie.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-