Zełenski zaprasza belgijski biznes na Ukrainę

Zełenski zaprasza belgijski biznes na Ukrainę

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski zaprosił Belgię do przyłączenia się do wspierania europejskich aspiracji Ukrainy.

Pisał o tym na Twitterze, donosi Ukrinform.

„Zaprosił Belgię do przyłączenia się do poparcia europejskich aspiracji Ukrainy poprzez podpisanie deklaracji. Zaprosił także belgijskich inwestorów do udziału w projektach infrastrukturalnych na Ukrainie” – powiedział szef państwa.

Służba prasowa prezydenta poinformowała, że ​​podczas spotkania w Brukseli z premierem Belgii Aleksandrem De Kroo głowa państwa poinformowała rozmówcę o aktualnej sytuacji bezpieczeństwa na wschodzie Ukrainy i na czasowo okupowanym Krymie. Zełenski podziękował także Belgii za ciągłe wspieranie suwerenności i integralności terytorialnej naszego państwa.

Zaprosił premiera Belgii do rozważenia możliwości wsparcia europejskich aspiracji Ukrainy poprzez zawarcie dwustronnej Deklaracji o wsparciu europejskiej perspektywy Ukrainy.

Rozmówcy zwrócili uwagę na pozytywną dynamikę rozwoju dwustronnej wymiany handlowej między Ukrainą a Belgią, pomimo wyzwań globalnej pandemii.

Jak informował Ukrinform, w dniach 15-16 grudnia prezydent Zełenski przebywa z wizytą roboczą w Brukseli, gdzie bierze udział w szóstym szczycie Partnerstwa Wschodniego.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-