Zełenski spotkał się z kanclerzem Austrii: rozmawiał o inwestycjach i handlu

Zełenski spotkał się z kanclerzem Austrii: rozmawiał o inwestycjach i handlu

Ukrinform
W ramach Szczytu Partnerstwa Wschodniego prezydent Wołodymyr Zełenskij spotkał się z kanclerzem federalnym Republiki Austrii Karlem Nehammerem.

Poinformowała o tym służba prasowa głowy państwa, informuje Ukrinform.

Zełenski pogratulował Nehammerowi nominacji na wysokie stanowisko i wyraził przekonanie, że wspólna przeszłość historyczna i poszanowanie podstawowych wartości przyczynią się do dalszego zacieśniania współpracy ukraińsko-austriackiej.

Jak zaznaczono, perspektywy takiej współpracy potwierdzają wyniki oficjalnej wizyty Prezydenta Ukrainy w Austrii we wrześniu 2020 roku.

„Niektóre z naszych umów są już realizowane, ponieważ austriacki biznes dostrzega pozytywne skutki reform wewnętrznych na Ukrainie i otwiera nowe perspektywy na naszym rynku” – powiedział Zełenski.

Austria pewnie zajmuje szóste miejsce wśród największych inwestorów w gospodarce naszego kraju. 63% wzrost w handlu dwustronnym w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy wskazuje na duży potencjał dalszego rozwoju.

Zełenski zgodził się, że współpraca obu krajów przyczyni się do dalszej promocji ukraińskiego biznesu na rynku wewnętrznym UE, w szczególności w ramach Partnerstwa Wschodniego. Wyraził też nadzieję, że Austria we wspólnej deklaracji ustali europejską perspektywę Ukrainy.

Prezydent podziękował kanclerz Austrii za dalsze wspieranie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy oraz wysoko ocenił udział strony austriackiej w szczycie założycielskim Platformy Krymskiej.

Jak informował Ukrinform, w dniach 15-16 grudnia prezydent Zełenski przebywa z wizytą roboczą w Brukseli, gdzie bierze udział w szóstym szczycie Partnerstwa Wschodniego.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-