Państwo uzyskało z prywatyzacji 8,1 mld euro w ciągu dwóch lat - Szmyhal

Państwo uzyskało z prywatyzacji 8,1 mld euro w ciągu dwóch lat - Szmyhal

Ukrinform
W latach 2020-2021 państwo otrzymało 8,1 mld UAH z prywatyzacji.

Powiedział to premier Denys Szmyhal, otwierając ukraińsko-chorwackie forum biznesowe w Kijowie z premierem Chorwacji Andriejem Plenkowiczem, donosi korespondent Ukrinformu.

„W latach 2020-2021 państwo faktycznie otrzymało z prywatyzacji 8,1 mld UAH. Jeśli weźmiemy wcześniejsze dane, to od roku 2012 do 2019 roku otrzymaliśmy tylko 6,5 miliarda hrywien. Czyli de facto pokazuje to tempo procesów prywatyzacyjnych. Nazywam to reformą prywatyzacyjną” - powiedział Szmyhal.

Według niego, w ubiegłym roku władze zintensyfikowały proces prywatyzacji. To znaczy, dodał szef rządu, oprócz małej prywatyzacji trwa również duża prywatyzacja. „Większość ukraińskich biznesmenów wie, że istnieją dziś dobre przykłady. Prywatyzacja odbywa się na aukcjach otwartych przez Internet. Nie da się negocjować, nie da się jakoś w skorumpowany sposób stymulować tych rzeczy. Rzeczywiście, wszystko jest bardzo otwarte” - podkreślił.

Premier zaprosił inwestorów zagranicznych, zwłaszcza z Chorwacji, do udziału w procesach prywatyzacyjnych na Ukrainie.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-