Budowa pierwszej autostrady na Ukrainie rozpocznie się w 2022 roku – Szmyhal

Budowa pierwszej autostrady na Ukrainie rozpocznie się w 2022 roku – Szmyhal

Ukrinform
Budowa pierwszej autostrady na Ukrainie z Krakowa do Brodów i Równego rozpocznie się w 2022 roku.

Premier Denys Szmyhal powiedział to, otwierając ukraińsko-chorwackie forum biznesowe w Kijowie z chorwackim premierem Andriejem Plenkowiczem, donosi korespondent Ukrinformu.

„Jestem przekonany, że w przyszłym roku na Ukrainie zacznie powstawać pierwsza autostrada od granicy z Polską, z Krakowa do Lwowa, a dalej do Równego. W rzeczywistości będzie to część drogi do Kijowa, taki tranzyt od granicy europejskiej do Kijowa” – powiedział Szmyhal.

Planowana jest budowa autostrady o długości około 280 km, a czas przejazdu trasy zostanie skrócony z 4 godzin 20 minut do 2,5 godziny. Droga zostanie zaprojektowana dla prędkości 130 km/h, a projekt będzie realizowany w trzech etapach.

Jak informowaliśmy, w lipcu br. szef Ministerstwa Infrastruktury Aleksander Kubrakow stwierdził, że obecnie na Ukrainie nie ma ani jednej drogi publicznej, która została zbudowana kosztem inwestorów prywatnych, i powiedział, że obecnie są dwa potencjalne projekty koncesyjne w trakcie realizacji: budowa drogi Stryj - Mukaczewo i budowa drogi Krakowiec - Brody - Równe.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-