Instytucje mikro finansowe wydały ekspresowych pożyczek na kwotę 49 miliardów

Instytucje mikro finansowe wydały ekspresowych pożyczek na kwotę 49 miliardów

Ukrinform
Przez trzy kwartały 2021 roku ukraińskie organizacje mikrofinansowe udzieliły ekspresowych pożyczek na sumę 49 mld UAH, czyli o 261 mln UAH więcej niż w całym 2020 roku.

Jak informuje Ukrinform, informację taką podała platforma do pracy z otwartymi danymi państwowymi Opendatabot.

Odnotowuje się, że z roku na rok liczba udzielanych pożyczek na Ukrainie rośnie. W 2019 r. miesięcznie udzielano 982,5 tys. pożyczek, w 2020 r. 1 mln, a w 2021 r. 1,2 mln. Średnia kwota pożyczki od końca ubiegłego roku wzrosła o 11% - z 4059 UAH do 4515 UAH.

Zadłużenie społeczeństwa ukraińskiego wobec organizacji mikrokredytowych również rośnie z roku na rok - łączna kwota zadłużenia w ciągu 9 miesięcy 2021 wzrosła o 5%. Dziś Ukraińcy są winni 15,6 mld hrywien tylko za przeterminowane kredyty.

Jak podawał Ukrinform, dnia 2 grudnia 2021 r. banki w ramach programu Dostępna hipoteka pod 7% podpisały 1157 umów kredytowych na łączną kwotę 1,005 mld UAH.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-