Ministerstwo Energetyki poinformowało, w jaki sposób zamierza uzyskać 137,5 mln euro na efektywność energetyczną

Ministerstwo Energetyki poinformowało, w jaki sposób zamierza uzyskać 137,5 mln euro na efektywność energetyczną

Ukrinform
Drugi etap współpracy z Funduszem Wschodnioeuropejskiego Partnerstwa na rzecz Efektywności Energetycznej i Środowiska (E5P) pomoże Ukrainie uzyskać 137,5 mln euro na realizację projektów efektywności energetycznej.

Według Ukrinformu, informuje o tym Ministerstwo Energetyki.

„Wielkość funduszu E5P dla Ukrainy to 137,5 mln euro, który może być wykorzystany wraz z pożyczkami z międzynarodowych instytucji finansowych na wsparcie inwestycji w projekty efektywności energetycznej. Część tych środków została już przyciągnięta na realizację projektów” – czytamy w oświadczeniu.

Zdaniem wiceminister energetyki Julii Podkomornej współpraca z Funduszem zakłada długofalowe wspólne działania i konkretne projekty inwestycyjne. Mówimy w szczególności o modernizacji ciepłownictwa i budynków użyteczności publicznej.

„Wdrożenie takich projektów pomoże zmniejszyć emisje gazów cieplarnianych, zmniejszyć energochłonność przemysłu i przybliży nas do osiągnięcia globalnych celów klimatycznych” – skomentowała Podkomorna.

Zwraca się uwagę, że w całym okresie współpracy darczyńcy funduszu E5P zgodzili się przekazać prawie 120 mln euro dotacji na 25 projektów miejskich na Ukrainie o łącznej wartości inwestycyjnej ponad 961 mln euro.

Jak informowaliśmy, w 2022 roku na Ukrainie planowane jest rozpoczęcie zakrojonego na szeroką skalę projektu termicznej modernizacji budynków mieszkalnych.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-