Ukraińskie firmy zaprezentowały swoją produkcję na targach Export Gateway to Africa w Stambule

Ukraińskie firmy zaprezentowały swoją produkcję na targach Export Gateway to Africa w Stambule

Ukrinform
Czołowi ukraińscy producenci artykułów spożywczych wzięli udział w międzynarodowych targach  Export Gateway to Africa, która odbyła się w dniach 2-4 grudnia w Stambule.

W wystawie wzięło udział ponad sto delegacji z różnych krajów afrykańskich, które umożliwiły ukraińskim firmom zaprezentowanie swoich produktów - informuje korespondent Ukrinformu.

„To bardzo dobra międzynarodowa platforma dla ukraińskiego biznesu do pozyskiwania kontaktów, powiązań, ewentualnych potencjalnych kontraktów z afrykańskimi partnerami. W czasie pandemii nasi biznesmeni nie muszą jeździć do krajów afrykańskich, wystarczyło przyjechać do Stambułu… Nasze stoisko odwiedziły delegacje z Ugandy, Kenii, Indii, Dubaju i innych państw” – powiedział Roman Nedilski, Konsul Generalny Ukrainy w Stambule.

Ukraina po raz pierwszy uczestniczy w tym międzynarodowym projekcie.

„Wierzymy, że ta praktyka będzie kontynuowana w przyszłym roku, a my, jako Konsulat Generalny Ukrainy w Stambule, jako Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy, będziemy wspierać ukraiński biznes w promowaniu naszych towarów na rynku afrykańskim. To bardzo dobry przykład partnerstwa publiczno-prywatnego” – dodał dyplomata.

Ukraińscy producenci artykułów spożywczych są zadowoleni z udziału w wystawie, ponieważ odwiedzający interesują się ukraińskimi produktami i zwracają uwagę na ich jakość.

Jak podawał Ukrinform, eksport artykułów rolno-spożywczych w okresie styczeń-wrzesień 2021 r. wyniósł 18,2 mld USD, czyli o 2,6 miliarda dolarów więcej lub prawie o 17% przekroczyły odpowiedni wskaźnik z 9 miesięcy 2020 roku.

W strukturze towarowej krajowego eksportu rolno-spożywczego dominującymi pozycjami są zboża i nasiona roślin oleistych, olej słonecznikowy, tłoczeniowe odpady oraz produkty mięsne. Ich łączny udział to ponad 85% w eksporcie rolnym. Głównymi rynkami zbytu są cztery regiony - kraje Azji, Unia Europejska, Afryka i WNP. Łącznie stanowią one ponad 97% wartości ukraińskiego eksportu rolnego. Eksport do krajów afrykańskich wyniósł 2,327 mld USD - 13% całkowitego eksportu produktów rolnych.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-