Ukraina otrzyma od UE 1,4 mln euro na rozwój granicy państwowej

Ukraina otrzyma od UE 1,4 mln euro na rozwój granicy państwowej

zdjęcie
Ukrinform
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy otrzyma z Unii Europejskiej 1,4 mln euro na rozwój granicy państwowej.

Według Ukrinformu, powołując się na służbę prasową MSW, zgodzili się na to minister spraw wewnętrznych Denys Monastyrsk i szef delegacji UE na Ukrainę Matti Maasikas.

„Biorąc pod uwagę dzisiejsze wyzwania, MSW proponuje rozważenie możliwości redystrybucji części budżetu drugiej fazy wspólnego projektu EU4IBM na pilną rozbudowę ukraińsko-białoruskiego odcinka granicy i zwiększenie możliwości Państwowej Służby Granicznej” – powiedział Monastyrski.

Z kolei Maasikas zapewnił, że Ukraina może liczyć już na 1,4 mln euro, a w ciągu kilku miesięcy europejscy partnerzy zgodzą się na znaczne zwiększenie tej kwoty.

Szef resortu zauważył, że w związku z zaostrzeniem się sytuacji na granicach UE i Republiki Białorusi, a także otwartą demonstracją agresywnych zamiarów ze strony wschodnich i północnych sąsiadów, Ukraina jest zainteresowana rozszerzeniem współpracy z UE w kwestiach bezpieczeństwa. W tym sensie strona ukraińska jest zainteresowana udziałem w spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych UE, które odbędzie się w dnaich 9-10 grudnia w Brukseli.

Monastyrski zapewnił Maasikasa, że ​​Ministerstwo Spraw Wewnętrznych nadal jasno i konsekwentnie wdraża Strategię Zintegrowanego Zarządzania Granicami oraz zapewnia realizację Umowy stowarzyszeniowej z UE oraz ściśle przestrzega kryteriów ruchu bezwizowego z UE.

Jak podawał Ukrinform, budżet państwa na 2022 rok przewiduje 17 mld hrywien na rozbudowę granicy państwowej - to de facto sfinansuje rozbudowę infrastruktury granicznej z Federacją Rosyjską i Białorusią.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-