Na Ukrainie realizowanych jest 8 projektów we współpracy z EBOR o wartości 1,7 mld euro - Ministerstwo Finansów

Na Ukrainie realizowanych jest 8 projektów we współpracy z EBOR o wartości 1,7 mld euro - Ministerstwo Finansów

Ukrinform
Według stanu na dzień 1 listopada w trakcie realizacji jest 8 projektów o łącznej wartości 1,7 mld euro, na realizację których państwo lub w ramach gwarancji państwowych pozyskało pożyczki z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR).

Według Ukrinformu poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Finansów.

„Na dzień 1 listopada 2021 roku w sektorze publicznym realizowanych jest 8 projektów o łącznej wartości 1,7 mld euro, na realizację których kredyty EBOR zostały pozyskane przez państwo lub w ramach gwarancji państwowych” – czytamy w oświadczeniu.

Ministerstwo Finansów informuje również, że 30 listopada 2021 roku pod przewodnictwem wiceministra finansów Ołeksandra Kawy odbył się przegląd online portfela projektów Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju na Ukrainie. Omówiono stan aktualnego portfela projektów w sektorze infrastruktury i energetyki, a także potencjalne nowe projekty, które mogłyby być sfinansowane kredytami EBOR.

Na podstawie wyników przeglądu portfela strony uzgodniły plan działań na najbliższe sześć miesięcy oraz określiły konkretne kroki, które powinny zostać podjęte przez interesariuszy, aby zapewnić terminową i wysokiej jakości realizację projektów inwestycyjnych.

Jak informowaliśmy, EBOR jest jednym z największych inwestorów instytucjonalnych na Ukrainie. Na koniec listopada łączny wolumen kredytów EBOR dla Ukrainy wyniósł 15,6 mld euro w ramach 507 projektów.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-