Import samochodów osobowych na Ukrainę wzrósł w tym roku o 40%

Import samochodów osobowych na Ukrainę wzrósł w tym roku o 40%

Ukrinform
W okresie styczeń-wrzesień 2021 r. na Ukrainę sprowadzono w trybie importowym 471,6 tys. samochodów osobowych, czyli o 40% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku i jest to rekordowa wartość jak na taki okres.

Według Ukrinformu informuje o tym Stowarzyszenie Producentów Samochodów Ukrainy (Ukravtoprom).

Koszt samochodów osobowych sprowadzonych na Ukrainę w ciągu trzech kwartałów tego roku to 3,3 miliarda dolarów. Samochody używane stanowią ponad 82% całkowitego wolumenu importu samochodów osobowych. W okresie 9 miesięcy wielkość importu samochodów używanych wzrosła o 38% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

W tym samym czasie import nowych samochodów wzrósł o 49%. W okresie styczeń-wrzesień na Ukrainę sprowadzono 82 tysiące nowych samochodów osobowych o wartości 1,6 mld USD.

W ciągu trzech kwartałów 2021 r. sprowadzono z Chin na Ukrainę 18144 auta, odpowiednio 17338 i 8371 z Japonii i Rumunii. Najwięcej samochodów używanych, które zostały odprawione celnie w okresie od stycznia do września, przyjechało na Ukrainę z Niemiec - 98 442 sztuki. Drugie miejsce zajmują Stany Zjednoczone, skąd sprowadzono 59 062 samochodów używanych. Polska jest na trzecim miejscu – sprowadzono 38 061 aut.

Jak podawał Ukrinform, w 2020 roku na Ukrainę sprowadzono 531,4 tys. pojazdów samochodowych na kwotę 4,2 mld USD.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-