Ministerstwo Energetyki zatwierdziło prognozę bilansu energii elektrycznej na 2022 rok

Ministerstwo Energetyki zatwierdziło prognozę bilansu energii elektrycznej na 2022 rok

Ukrinform
Ministerstwo Energetyki zatwierdziło prognozę bilansu energii elektrycznej na 2022 rok, która przewiduje wzrost produkcji energii elektrycznej o 2,5%, do 161 mld kWh.

Według Ukrinformu, informuje o tym Ministerstwo Energetyki.

W szczególności w przyszłym roku 52% energii elektrycznej w kraju powinno pochodzić z energetyki jądrowej – prawie 84 mld kWh. Jednocześnie w okresie styczeń-luty 2022 roku obciążenie elektrowni jądrowych wzrośnie o prawie 22% w porównaniu z analogicznym okresem w 2021 roku.

Wolumen energii odnawialnej w prognozowanym bilansie na 2022 rok wzrósł o 21% w porównaniu do 2021 roku - do 15 mld kWh.

Elektrociepłownie w 2022 roku mają wyprodukować 42 mld kWh, elektrociepłownie i kogeneracja – 9,8 mld kWh, elektrownie wodne i elektrownie szczytowo-pompowe – łącznie 8,6 mld kWh.

Należy zauważyć, że dziś główne obciążenie systemu energetycznego Ukrainy jest ponoszone przez generację jądrową. Według stanu na 26 listopada z 15 bloków jądrowych 13 pracuje z wydajnością około 12 tys. MW.

Jak informowaliśmy, w okresie styczeń-październik 2021 roku produkcja energii elektrycznej na Ukrainie wyniosła 127,722 mld kWh, czyli o 6,6% więcej niż w analogicznym okresie 2020 roku.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-