Swiridenko: Poprawa wskaźników makroekonomicznych to pozytywny sygnał dla inwestorów

Swiridenko: Poprawa wskaźników makroekonomicznych to pozytywny sygnał dla inwestorów

Ukrinform
Ukraina kończy 2021 rok z najwyższym w historii PKB denominowanym w dolarach (szacowanym na 195 miliardów dolarów).

Jak zauważyła na Facebooku pierwsza wicepremier - minister gospodarki Julia Swiridenko, poprawa wskaźników makroekonomicznych jest pozytywnym sygnałem dla inwestorów - informuje Ukrinform.

„Wczoraj wraz z ministrem obrony Ołeksijem Reznikowem i ministrem spraw zagranicznych Dmytro Kulebą odbyliśmy spotkanie online z przedstawicielami największych międzynarodowych firm inwestycyjnych i funduszy inwestujących na Ukrainie. Rozmawialiśmy o stabilności gospodarki i odporności Ukrainy na zagrożenia zewnętrzne. Poinformowaliśmy inwestorów o stopniowej poprawie naszych wskaźników makroekonomicznych i prognoz na nadchodzący rok. Naszym celem jest zapewnienie niezmienności głównych wskaźników: wzrostu PKB, wzrostu rezerw walutowych, ograniczenia inflacji w dopuszczalnych granicach. Dążymy do doprowadzenia klimatu biznesowego na Ukrainie do najlepszych światowych standardów , "powiedziała.

Według Swiridenko „dobrą wiadomością jest to, że Ukraina kończy 2021 rok z najwyższym w całej swojej historii PKB denominowanym w dolarach (około 195 miliardów dolarów).”

„W przyszłym roku planujemy osiągnąć wysokie tempo wzrostu produktu krajowego brutto dzięki uruchomieniu szeregu programów. W szczególności termomodernizacja budynków mieszkalnych na dużą skalę, kompleksowa renowacja systemów nawadniających na południu Ukrainy, masowe tanie kredyty hipoteczne, aktywne finansowanie eksporterów w celu dalszego zwiększenia eksportu” - dodała minister.

Podkreśliła też, że oczywiście najbardziej interesuje inwestorów zagranicznych kwestia bezpieczeństwa granic.

„Ołeksij Reznikow powiedział, że w rzeczywistości sytuacja jest dość stabilna, o czym świadczą również jego osobiste regularne wyjazdy na tereny przygraniczne. Dmytro Kuleba zauważył, że intensywne próby rosyjskiej dezinformacji, aby zaszkodzić naszemu państwu, w szczególności jego gospodarce i atrakcyjności inwestycyjnej, nie odniosły sukcesu i zapewnił, że dyplomaci dokładają wszelkich starań, aby

kształtować pozytywny wizerunek Ukrainy za granicą” – powiedziała Swiridenko.

Podkreśliła, że ​​bezpośrednia, regularna, szczera komunikacja z inwestorami krajowymi i zagranicznymi jest najlepszą opozycją wobec wojny hybrydowej. „Będziemy regularnie odbywać takie spotkania” - podsumowała I wicepremier - minister gospodarki.

Jak podawał Ukrinform, według oceny operacyjnej Państwowej Służby Statystycznej, produkt krajowy brutto (PKB) Ukrainy w trzecim kwartale 2021 roku wzrósł o 2,4% w porównaniu z trzecim kwartałem 2020 roku. Produkcja przemysłowa na Ukrainie w październiku 2021 roku wzrosła o 1,9% w porównaniu z poprzednim miesiącem.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-