Szmyhal - o transzy MFW: Potwierdziliśmy status Ukrainy jako wiarygodnego partnera

Szmyhal - o transzy MFW: Potwierdziliśmy status Ukrainy jako wiarygodnego partnera

Ukrinform
Decyzja MFW o przyznaniu Ukrainie prawie 700 mln dolarów transzy potwierdziła status naszego kraju jako wiarygodnego i odpowiedzialnego partnera.

Poinformował o tym premier Denys Szmyhal, donosi Ukrinform w odniesieniu do Portalu Rządowego.

Należy zauważyć, że szef Gabinetu Ministrów z zadowoleniem przyjął decyzję Funduszu, podkreślając, że pozytywna ocena partnerów międzynarodowych świadczy o pomyślnym ruchu Ukrainy we wdrażaniu reform.

„Działaniami, jakie podjęła Ukraina w zakresie reformy sądownictwa, kontynuacji reformy w sektorze finansowym, potwierdziliśmy status Ukrainy jako wiarygodnego i odpowiedzialnego partnera. Środki MFW zostaną wykorzystane do utrzymania stabilności systemu finansowego i zwalczania skutków COVID-19” - podkreślił szef rządu.

Jak poinformował Ukrinform, zarząd MFW na spotkaniu w celu przeglądu obecnego programu Stand-by dla Ukrainy podjął decyzję o jego przedłużeniu i przydzieleniu transzy około 700 mln USD.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-