W przyszłym roku na Ukrainie rusza zakrojony na szeroką skalę program modernizacji w energetyce - Szmyhal

W przyszłym roku na Ukrainie rusza zakrojony na szeroką skalę program modernizacji w energetyce - Szmyhal

Ukrinform
Od przyszłego roku z inicjatywy prezydenta Wołodymyra Zełenskiego na Ukrainie rozpocznie się zakrojony na szeroką skalę program modernizacji energetycznej.

Jak informuje Ukrinform, powołując się na Portal Rządowy, premier Denys Szmyhal powiedział to, zapoznając się z przebudową zmodernizowanej kotłowni przedsiębiorstwa komunalnego Ternopolgorteplokommunenergo.

Premier dodał, że w przyszłym roku na Ukrainie z inicjatywy prezydenta Wołodymyra Zełenskiego rozpocznie się zakrojony na szeroką skalę program modernizacji energetycznej. Według szefa rządu zestaw energooszczędnych środków pomoże zmniejszyć wysokość opłat komunalnych ”- czytamy w oświadczeniu.

Szmyhal podkreślił, że modernizacja kotłowni ma na celu zwiększenie efektywności energetycznej i zmniejszenie strat ciepła podczas jego transportu przez sieci. „Kotłownia produkuje i dostarcza energię cieplną do ponad stu budynków mieszkalnych, a także szkół, ogrodów i szpitali. Przebudowa umożliwiła zmniejszenie miesięcznego zużycia gazu ziemnego o 6% w produkcji jednostki energii cieplnej, zużycia energii elektrycznej o 34% miesięcznie oraz zmniejszenie wpływu kosztów tych nośników energii na wartość taryfy w produkcja ciepła” - powiedział.

Przebudowa kotłowni Ternopolgorteplokommunenergo realizowana jest przy wsparciu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Szmyhal podkreślił, że jest to kolejny przykład sukcesu reformy decentralizacyjnej, kiedy władze lokalne realizują wspólne projekty z międzynarodowymi organizacjami finansowymi.

Jak podawał Ukrinform, 16 listopada premier Ukrainy Denys Szmyhal przebywał z wizytą roboczą w obwodzie tarnopolskim.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-